مقالات

مدیریت و فروش آسان سهام عدالت

از مهمترین قابلیت‌های متمایز این سامانه نسبت به سایر سامانه‌ها، ایجاد امکان فروش آسان سهام عدالت با بهره گیری از روشی ساده و کاربردی برای سهامدارانی است که ممکن است دانش و تخصص کافی برای انتخاب سهام به منظور فروش نداشته باشند.

مقالات

تکلیف سود سالانه سهام عدالت چه می‌شود؟

مشمولان سهام عدالت این فرصت را دارند تا با آزادسازی این سهام نسبت به فروش ۳۰ درصد آن اقدام کنند اما باید توجه کنند درصورت فروش ۳۰ درصد آن، ۷۰ درصد از سود سال ۱۳۹۸ را دریافت خواهند کرد.

مقالات

سهم دولت الکترونیک در تعیین تکلیف سهام عدالت

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تعیین تکلیف سهام عدالت بدون مراجعه حضوری را یکی از کاربردهای دولت الکترونیکی اعلام کرد.

مقالات

مشمولان سهام عدالت در چه صورتی به کد بورسی نیاز دارند؟

اگر کسی می‌خواهد سهام عدالت خود را نگه دارد، نیازی به کد بورسی نیست؛ اما اگر یک روز بخواهند خرید و فروش سهام عدالت انجام دهند، باید به سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام بروند و کد بورسی خود را فعال کنند.

مقالات

همه اتفاقات تالار بورس پایتخت در روز اول آزادسازی سهام عدالت

آزادسازی سهام عدالت سرانجام پس از گذشت بیش از یک دهه انتظار، وارد فاز اجرایی شد.به‌طوری‌که از روز گذشته (۱۰خردادماه) مشمولانی که روش آزادسازی مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند، مجاز شدند با مراجعه به بانک‌ها و تکمیل فرم‌های مربوطه تا ۳۰درصد از سهامشان را بفروشند.

مقالات

ارزش فروش ۳۰ درصدی سهام عدالت چقدر است؟

با توجه به فراهم آمدن شرایط فروش ۳۰درصدی سهام عدالت از طریق بانک‌ها، سهامدارانی که ارزش اسمی سهام آنها یک میلیون تومان است بیش از ۵میلیون تومان و مشمولانی که ارزش اسمی سهام آنها ۵۰۰ هزار تومان است، بیش از ۲.۶میلیون تومان دریافت می‌کنند.

مقالات

دلیل مغایرت مبلغ سهام عدالت در سامانه و اوراق چیست؟

اکثر مشمولان سهام عدالت، با این موضوع مواجه شده‌اند که ارزش سهام روی برگه مذکور یک میلیون تومان درج شده است اما میزان سهام آن ها در سامانه کم تر از یک میلیون تومان است. در واقع روی برگه ارزش یک میلیون تومان قید شده، اما ارزش واقعی سهم یک میلیون تومان نیست.

مقالات

امکان انتقال سهام عدالت وجود دارد؟

برای انتقال سهام عدالت دو حالت ممکن است وجود داشته باشد. ممکن است که سهام‌دار عدالت فوت شده باشد که داستانی متفاوت دارد یا ممکن است سهام‌دار عدالت در قید حیات باشد اما بخواهد سهام خود را به کس دیگری منتقل کند.

مقالات

آیا به منظور دریافت سهام عدالت، دارا بودن کد بورسی اجباری است؟

با توجه به صحبت های رئیس سازمان خصوصی سازی برای افرادی که دارای کد بورسی نیستند و روش مستقیم را انتخاب کنند کد بورسی به صورت اتوماتیک فعال خواهد شد و این افراد می توانند با ثبت نام در کارگزاریها، که به صورت اینترنتی انجام میشود، اقدام به فروش سهام خود کنند.

مقالات

سهام چه شرکت هایی در سبد سهام عدالت هر فرد وجود دارد؟

فهرست شرکت‌های بورسی پورتفوی سهام عدالت به همراه ارزش بازار و ارزش سهام تخصیص‌یافته به سهام عدالت