تحلیل

پیشنهاد تخصیص سهام عدالت به یارانه بگیران

وزیر اقتصاد درحالی معتقد است که در سال ۸۶ سهام عدالت طبق قانون بین ۶دهک جامعه توزیع شده که همین امروز توزیع حمایت معیشتی و یارانه نقدی به دلیل ضعف زیرساختهای مربوط به شناسایی دهکهای درامدی با اشکالات و ابهامات جدی مواجه است.

تحلیل

روش مستقیم سهام عدالت چه مزایایی دارد؟

مشمولان سهام عدالت این اختیار را دارند که روش مدیریت سهام خود را انتخاب کنند و باید توجه داشته باشند که چنانچه روش مستقیم را انتخاب می‌کنند، دیگر امکان بازگشت به روش غیرمستقیم را ندارند.

تحلیل

۳۰ درصد سهام عدالت چقدر می‌شود

دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی می‌توانند بیش از چهار میلیون تومان از سهام خود را از طریق بورس یا بانک بفروشند.

تحلیل

علت تفاوت میزان سهام عدالت مشمولان با هم چیست؟

برای اکثر مشمولین عادی، در مقدار سهام عدالت رقم ۵۳۰ و یا ۴۹۰ هزار تومانی نقش بسته است. علت این اختلاف ۴۰ هزار تومانی، سود شرکت‌های سهام عدالت در یکی از مقاطع زمانی است.

تحلیل

مشمولان سهام عدالت از روزهای منفی بورس چقدر زیان دیدند؟

حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان به دلیل تداوم روزهای نزولی بازار سهام طی چند روز گذشته از ارزش دارایی مشمولان سهام عدالت کاسته شده است.

تحلیل

تاثیر آزادسازی سهام عدالت بر بورس

نخستین روز از هفته نیمه تعطیل بورس تهران با افت ۷/ ۲ درصدی شاخص کل و عقبگرد این نماگر به محدوده ۹۵۹ هزار واحدی آغاز شد. در این روز بار دیگر اختلالات بی‌پایان هسته اصلی معاملات بورس، فعالان این بازار را درگیر خود کرد و سبب شد تا معاملات بورس تهران با تاخیر آغاز شود.

تحلیل

پیشنهادی برای جلوگیری از باخت مردم و دولت پس از سهام عدالت

در روزهای اخیر و پس از آزادسازی سهام عدالت، برخی تحلیل‌گران اقتصادی نگران هجوم طبقه متوسط و فرودست جامعه به بورس برای فروش این سهام هستند. آنها بر این باورند که این رویداد عملا هم به زیان فروشندگان خواهد بود و هم باعث تلاطمات شدید در بازار بورس کشور می‌شود.

تحلیل

برای کاهش ریسک بازار سرمایه، سهام عدالت وثیقه وام بانکی شود

حدود ۸۰ درصد مردم روش غیر مستقیم آزادسازی سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند، برای جلوگیری از سرریز شدن تقاضا در بازار سرمایه پیشنهاد می‌شود، سیستم بانکی از سهام عدالت به عنوان وثیقه تسهیلات استفاده کند.

تحلیل

بازار سرمایه چگونه از پس آزادسازی سهام عدالت برخواهد آمد؟

دولت نهم با استراتژی شعارهای عدالت‌محور در حوزه‌هایی همچون مسکن‌مهر، پرداخت یارانه نقدی و سهام عدالت سعی در کسب محبوبیت هرچه بیشتر در میان مردم داشت. از جمله اهداف اولیه سهام عدالت می‌توان به تشویق مردم برای نگهداری سهام و ورود به بازار سرمایه اشاره کرد.

تحلیل

آزادسازی سهام عدالت در قالب یونیت صندوق‌های قابل معامله در بورس

مروز در مورد سهام عدالت خبرهایی داشتیم رئیس سازمان خصوصی سازی از آزاد سازی سهام عدالت در قالب یونیت صندوق های قابل معامله در بورس خبر داد و گفت: